Czaplicka Anna
Miejsce śmierci
Województwo
Powiat
Gmina:
Miejsce śmierci / zbrodni
Informacja dla Czytelników
podział administracyjny sprzed II wojny światowej (ok. 1938 r.), niezależnie od daty popełnienia zbrodni
Ofiary
Nazwisko i imię
Czaplicka Anna
Data śmierci / zbrodni
1943-07-11
Informacje / Okoliczności śmierci
Żona Zachariasza, Zamordowana wraz mężem w czasie napadu na kolonię Orzeszyn/Orzeszyna, dokonanego przez upowców dowodzonych przez Karawana 11 lipca 1943 r.
Liczba ofiar
1
Przynależność narodowa / etniczna
polska
Miejsce zamieszkania
Orzeszyn/Orzeszyna, kolonia
Parafia (wg. zamieszkania)
Poryck
Informacja dla Czytelników
w polu "Nazwisko i imię" mogą być informacje o osobach znanych z nazwiska i imienia, tylko z nazwiska, informacje o rodzinach np. Kowalski (rodzina) lub zbrodniach na większej liczbie osób np. Zbrodnia w m. (...) popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1945
Źródła, dokumenty, fotografie
Źródło
W. Siemaszko, E. Siemaszko, Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945, Warszawa 2008, t.1, s. 893. Zgłoszenie Pani Elżbiety Bar (wnuczki ofiary) za pomocą formularza "Zgłoś błąd" z dnia 18-01-2025 r.
Opisy załączników, linki zewnętrzne
Powiązania
Zobacz również
Kontakt
Informacja dla Czytelników
Formularze kontaktowe niedostępne w wersji moblinej (telefony komórkowe)