Baczyński Jan
Miejsce śmierci
Województwo
Gmina:
Miejsce śmierci / zbrodni
Informacja dla Czytelników
podział administracyjny sprzed II wojny światowej (ok. 1938 r.), niezależnie od daty popełnienia zbrodni
Ofiary
Nazwisko i imię
Baczyński Jan
Data śmierci / zbrodni
1944-07
Informacje / Okoliczności śmierci
Mieszkaniec Tyśmienicy, członek powstałego po wkroczeniu do Tyśmienicy Armii Radzieckiej dnia 23 lipca 1944 r. "istriebitielnego batalionu", chroniącego Polaków przed napadami UPA. Zginął w akcji, broniąc ludność polską przed UPA w lipcu 1944 r.
Liczba ofiar
1
Przynależność narodowa / etniczna
polska
Miejsce zamieszkania
Tyśmienica, miasto
Parafia (wg. zamieszkania)
Tyśmienica
Informacja dla Czytelników
w polu "Nazwisko i imię" mogą być informacje o osobach znanych z nazwiska i imienia, tylko z nazwiska, informacje o rodzinach np. Kowalski (rodzina) lub zbrodniach na większej liczbie osób np. Zbrodnia w m. (...) popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1945
Źródła, dokumenty, fotografie
Źródło
S. Siekierka, H. Komański, E. Różański, Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie stanisławowskim 1939-1946, Wrocław 2008, s. 711-713.
Opisy załączników, linki zewnętrzne
Powiązania
Zobacz również
Kontakt
Informacja dla Czytelników
Formularze kontaktowe niedostępne w wersji moblinej (telefony komórkowe)