Walczyńska Mirosława - Baza Ofiar Zbrodni Wołyńskiej

Nawigacja

Baza Ofiar Zbrodni Wołyńskiej





Walczyńśka Mirosława


Miejsce śmierci

Województwo
Informacja dla Czytelników
podział administracyjny sprzed II wojny światowej (ok. 1938 r.), niezależnie od daty popełnienia zbrodni

Ofiary

Nazwisko i imię
Walczyńśka Mirosława
Data śmierci / zbrodni
1943
Informacje / Okoliczności śmierci
Lat 33, mieszkanka kolonii Antonówka. Zamordowana przez upowców w lesie koło osady Łopateń w 1943 r. (według innego źródła wiosną 1943 r. w kolonii Antonówka)
Liczba ofiar
1
Przynależność narodowa / etniczna
polska
Miejsce zamieszkania
Antonówka/Antonówka Sileńska, kolonia [gm. Silno]
Parafia (wg. zamieszkania)
Kołki
Informacja dla Czytelników
w polu "Nazwisko i imię" mogą być informacje o osobach znanych z nazwiska i imienia, tylko z nazwiska, informacje o rodzinach np. Kowalski (rodzina) lub zbrodniach na większej liczbie osób np. Zbrodnia w m. (...) popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1945

Źródła, dokumenty, fotografie

Źródło
OKLu, S. 1/00/Zi, t. 45, Zeznanie Krystyny Czerwińskiej z d. Żołędziewskiej, 26 VII 2003 r., k. 8957; t. 76, Protokół przesłuchania świadka Krystyny Czerwińskiej zd. Żołędziewskiej, 25 II 2008 r., k. 15184; t. 77, Protokół przesłuchania świadka Romualda Żołędziewskiego, 17 III 2008 r., k. 15322, k. 15323.
Opisy załączników, linki zewnętrzne

Powiązania

Zobacz również

Kontakt

Informacja dla Czytelników
Formularze kontaktowe niedostępne w wersji moblinej (telefony komórkowe)
do góry