Jachim Jan - Baza Ofiar Zbrodni Wołyńskiej

Nawigacja

Baza Ofiar Zbrodni Wołyńskiej





Jachim Jan


Miejsce śmierci

Województwo
Informacja dla Czytelników
podział administracyjny sprzed II wojny światowej (ok. 1938 r.), niezależnie od daty popełnienia zbrodni

Ofiary

Nazwisko i imię
Jachim Jan
Data śmierci / zbrodni
1944-03-09/1944-03-10
Informacje / Okoliczności śmierci
Lat 3, zamordowany przez nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA w napadzie na wieś Szerokie Pole (Pohersdorf) w pow. Dolina, nocą z 9 na 10 marca 1944 r. Przesiedlony do Szerokiego Pola w czerwcu 1943 roku z miejscowości Mazurów (Landestreu) powiat Kałusz.
Liczba ofiar
1
Przynależność narodowa / etniczna
polska
Miejsce zamieszkania
Mazurów (Landestreu)
Parafia (wg. zamieszkania)
Podmichale
Informacja dla Czytelników
w polu "Nazwisko i imię" mogą być informacje o osobach znanych z nazwiska i imienia, tylko z nazwiska, informacje o rodzinach np. Kowalski (rodzina) lub zbrodniach na większej liczbie osób np. Zbrodnia w m. (...) popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1945

Źródła, dokumenty, fotografie

Źródło
AIPN BU 2904/178, Wykazy osób zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich w dn. 09.03.1943 r. oraz osób represjonowanych przez nacjonalistów ukraińskich w miejscowości Szerokie Pole (pow. Dolina, woj. stanisławowskie), przekazany przez Helenę Luka, Zbiory Ośrodka Karta, IV/W 174ab, s. 2.
Opisy załączników, linki zewnętrzne

Powiązania

Zobacz również

Kontakt

Informacja dla Czytelników
Formularze kontaktowe niedostępne w wersji moblinej (telefony komórkowe)
do góry