Baza Ofiar Zbrodni Wołyńskiej





Zbrodnia w miejscowości Medwedówka [pow. Kostopol] z 16 IX 1943 r.


Miejsce śmierci

Województwo
Miejsce śmierci / zbrodni
Informacja dla Czytelników
podział administracyjny sprzed II wojny światowej (ok. 1938 r.), niezależnie od daty popełnienia zbrodni

Ofiary

Nazwisko i imię
Zbrodnia w miejscowości Medwedówka [pow. Kostopol] z 16 IX 1943 r.
Data śmierci / zbrodni
1943-09-16
Informacje / Okoliczności śmierci
16 września 1943 r. podczas napadu j bandy banderowskiej na wieś Medwedówka zostało zamordowanych 48 Polaków. Do mężczyzn najczęściej strzelano, kobiety i dzieci zabijano siekierami.
Liczba ofiar
48
Przynależność narodowa / etniczna
polska
Miejsce zamieszkania
Medwedówka
Parafia (wg. zamieszkania)
Niewirków
Informacja dla Czytelników
w polu "Nazwisko i imię" mogą być informacje o osobach znanych z nazwiska i imienia, tylko z nazwiska, informacje o rodzinach np. Kowalski (rodzina) lub zbrodniach na większej liczbie osób np. Zbrodnia w m. (...) popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1945

Źródła, dokumenty, fotografie

Źródło
AIPN Wr 053/2700 pdt. A, t.4, k.50. Korespondencja dot. osób pozostających w zainteresowaniu Wydziału Śledczego WUSW we Wrocławiu oraz innych jednostek operacyjnych i śledczych Dołączone: skargi działaczy opozycji na postępowanie funkcjonariuszy SB; materiały dot. napadów banderowców na wieś Medwedówka/Miedwiedowka/Miedwiedówka we wrześniu 1943 i w marcu 1945 r.
Opisy załączników, linki zewnętrzne

Powiązania

Zobacz również

Kontakt

Informacja dla Czytelników
Formularze kontaktowe niedostępne w wersji moblinej (telefony komórkowe)
do góry