Zieliński Józef - Baza Ofiar Zbrodni Wołyńskiej

Nawigacja

Baza Ofiar Zbrodni Wołyńskiej





Zieliński Józef


Miejsce śmierci

Województwo
Miejsce śmierci / zbrodni
Informacja dla Czytelników
podział administracyjny sprzed II wojny światowej (ok. 1938 r.), niezależnie od daty popełnienia zbrodni

Ofiary

Nazwisko i imię
Zieliński Józef
Data śmierci / zbrodni
1943-03-19
Informacje / Okoliczności śmierci
Syn Franciszka, urodzony 12 października 1899 r. Zamordowany przez banderowców wraz z Franciszkiem Kowalskim (złapani, gdy szli po żywność, związani i nadzy wrzuceni do rzeki Słucz) w miejscowości Czudel dnia 19 marca 1943 r.
Liczba ofiar
1
Przynależność narodowa / etniczna
polska
Miejsce zamieszkania
Czudel
Parafia (wg. zamieszkania)
Sarny
Informacja dla Czytelników
w polu "Nazwisko i imię" mogą być informacje o osobach, rodzinach - np. Kowalski (rodzina) lub grupie osób - np. Zbrodnia w m. (...), zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1945, jak również po zakończeniu II wojny światowej

Źródła, dokumenty, fotografie

Źródło
AIPN Wr 53/65. Akta Sądu Powiatowego we Wschowie o uznanie za zmarłego Józefa Zielińskiego; Zgłoszenie Pani Klaudii Mazur z dnia 23-06-2026 r., BULu 6000-14/26.
Opisy załączników, linki zewnętrzne

Powiązania

Zobacz również

Kontakt

Informacja dla Czytelników
Formularze kontaktowe niedostępne w wersji moblinej (telefony komórkowe)
do góry