Zbrodnia w m. Jarocin w lipcu 1943 r.
Miejsce śmierci
Województwo
Powiat
Gmina:
Miejsce śmierci / zbrodni
Informacja dla Czytelników
podział administracyjny sprzed II wojny światowej (ok. 1938 r.), niezależnie od daty popełnienia zbrodni
Ofiary
Nazwisko i imię
Zbrodnia w m. Jarocin w lipcu 1943 r.
Data śmierci / zbrodni
1943-07
Informacje / Okoliczności śmierci
W lipcu 1943 r. oddział policji ukraińskiej spacyfikował wieś Jarocin. Spalono należący do wsi przyczółek Majdan, z którego wywieziono w nieznanym kierunku ok. 50 mężczyzn (wg innego źródła jedynie 6), Polaków i kilku Ukraińców.
Liczba ofiar
6/50
Przynależność narodowa / etniczna
polska
Miejsce zamieszkania
Jarocin
Parafia (wg. zamieszkania)
Jarocin
Informacja dla Czytelników
w polu "Nazwisko i imię" mogą być informacje o osobach znanych z nazwiska i imienia, tylko z nazwiska, informacje o rodzinach np. Kowalski (rodzina) lub zbrodniach na większej liczbie osób np. Zbrodnia w m. (...) popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1945
Źródła, dokumenty, fotografie
Źródło
S. Siekierka, H. Komański, K. Bulzacki, Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie lwowskim w latach 1939-1947, Wrocław 2006, s. 1169; ks. J. Marecki, Misterium iniquitatis. Osoby duchowne i zakonne obrządku łacińskiego zamordowane przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1939-1945, Kraków 2020, s. 363.
Opisy załączników, linki zewnętrzne
Powiązania
Zobacz również
Kontakt
Informacja dla Czytelników
Formularze kontaktowe niedostępne w wersji moblinej (telefony komórkowe)