Pióro Aniela/Krystyna
Miejsce śmierci
Województwo
Powiat
Gmina:
Miejsce śmierci / zbrodni
Informacja dla Czytelników
podział administracyjny sprzed II wojny światowej (ok. 1938 r.), niezależnie od daty popełnienia zbrodni
Ofiary
Nazwisko i imię
Pióro Aniela/Krystyna
Data śmierci / zbrodni
1943-12-15
Informacje / Okoliczności śmierci
Babcia - nania małej Jadwigi Sinickiej, prawdopodobnie ciotka babki Seweryny Sawickiej z d. Łukomskiej. Zginęła 15 grudnia 1943 r. razem ze swoją podopieczną Jadwigą oraz jej matką Marią (była to prawdopodobnie pasierbica Anieli) zamordowana przez upowca, który wcześniej był budowniczym domu Marii i Jana Sinickich.
Liczba ofiar
1
Przynależność narodowa / etniczna
polska
Miejsce zamieszkania
Puchawa, kolonia
Parafia (wg. zamieszkania)
Aleksandria
Informacja dla Czytelników
w polu "Nazwisko i imię" mogą być informacje o osobach znanych z nazwiska i imienia, tylko z nazwiska, informacje o rodzinach np. Kowalski (rodzina) lub zbrodniach na większej liczbie osób np. Zbrodnia w m. (...) popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1945
Źródła, dokumenty, fotografie
Źródło
OKLu, S. 1/00/Zi, t. 80, Pismo Ireny Nadolskiej, 16 VII 2008 r., k. 15838; t. 98, Protokół przesłuchania świadka Ireny Nadolskiej, 14 VI 2011 r., k. 19402; Zgłoszenie P. Wandy Kmieć z d. Sawickiej, ZW 17/20 (na podstawie rodzinnego drzewa genealogicznego).
Opisy załączników, linki zewnętrzne
Powiązania
Zobacz również
Kontakt
Informacja dla Czytelników
Formularze kontaktowe niedostępne w wersji moblinej (telefony komórkowe)