Brusiło Teodozja
Miejsce śmierci
Województwo
Powiat
Miejsce śmierci / zbrodni
Informacja dla Czytelników
podział administracyjny sprzed II wojny światowej (ok. 1938 r.), niezależnie od daty popełnienia zbrodni
Ofiary
Nazwisko i imię
Brusiło Teodozja
Data śmierci / zbrodni
1943-07-27
Informacje / Okoliczności śmierci
Z d. Bondarczuk, córka Ignacego i Marii, mieszkanka gm. Stydyń. Zamordowana przez upowców w lipcu 1943 r. Według innego źródła: ur. w 1912 r. w Równem, mieszkanka kolonii Lady w gminie Stydyń Wielki. Zaginęła bez wieści dnia 27 lipca 1943 r. w miejscu swojego zamieszkania.
Liczba ofiar
1
Przynależność narodowa / etniczna
polska
Miejsce zamieszkania
Lady, kolonia
Parafia (wg. zamieszkania)
Huta Stepańska
Informacja dla Czytelników
w polu "Nazwisko i imię" mogą być informacje o osobach znanych z nazwiska i imienia, tylko z nazwiska, informacje o rodzinach np. Kowalski (rodzina) lub zbrodniach na większej liczbie osób np. Zbrodnia w m. (...) popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1945
Źródła, dokumenty, fotografie
Źródło
OKLu, S. 1/00/Zi, t. 1, Ankieta dot. miejsc i faktów zbrodni na terenie woj. wołyńskiego, k. 111-111v; AIPN Wr 70/84 Akta Sądu Grodzkiego w Trzebnicy o uznanie za zmarłą Teodozję Brusiło.
Opisy załączników, linki zewnętrzne
Powiązania
Zobacz również
Kontakt
Informacja dla Czytelników
Formularze kontaktowe niedostępne w wersji moblinej (telefony komórkowe)